Programy a my


Není to samozřejmě jen o něm, ale o více aplikacích, chceme-li to tak nazvat. Pokud si koupí člověk nový počítač, určitě se nebude zdržovat instalací všeho možného a chce jej začít ihned používat. Například ke psaní. Sáhne tedy po tom, co je tam již nainstalováno a pokud napíše sem tam dopis, bude mu to asi stačit. Protože Wordpad Microsoft nechal nenápadně zmizet, je nutno použít jejich jiný software na psaní textů, a to Microsoft Word Document. Je to vskutku robustní nástroj, který umí pravé divy. Není třeba hledat další. Až na nějaké drobnosti je to skutečně dostatečný textový editor s obrovskými možnostmi nastavení.

psaní textu

Jenže se v některých případech musí platit. Tedy je zde dobré sáhnout po programu obdobném, který je však zadarmo a má také bezpočet funkcí. A píše se na něm naprosto stejně. Jde například o Libre Office Writer, který je součástí balíku Libre Office. Nejen textové editory jsou však nahrazovány uživateli. Důvod změny může být naprosto různý. Pro potřebu našeho článku to shrneme velmi krátce. Prostě nevyhovuje. Uživatel pak sáhne po nějaké alternativě a to takové, která mu více vyhovuje.  

zvukový editor

Jako příklad si můžeme vzít přímo katastrofický přehrávač který je již ve Windows. A je jedno který, zda ten pro video nebo hudbu. Hudební přehrávač zde umí přehrát muziku, ale vizuálně je na tom prachbídně. Spousta uživatelů má ráda grafický ekvalizér a ten zde schází. Tedy nějaký pořádný, například takový, jako je v AIMP přehrávači, kde si lze dokonce vybrat jeho podobu. Já osobně například potřebuji vidět hlasitost na displejích pro každou stranu zvlášť, a proto zde používám analogový měřič a ukazatel. Takového něco má málo programů a podobný jsem viděla jen ve Winampu. Možná je i jinde, ale já už od té doby, co jsem našla AIMP nic jiného nehledala. Jen čirou náhodou jsme objevila podobný v Linuxu, ale už nevím název. O videu příště.