Vyřízení půjčky není vždy tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Už totiž dávno neplatí, že jí získá každý, kdo o ní požádá. Banky požadavky na získání úvěrových produktů každým rokem zpřísňují a tak mnoho žadatelů nakonec odchází z banky s nepořízenou. Na co si dát pozor? Co je to bonita a dá se vůbec její výše nějak ovlivnit?
Věděli jste, že podle nejnovějších statistik se z některým z úvěrových produktů za svůj život setkal každý druhý Čech? Požadavky na nás jsou stále větší a dostat se do tíživé finanční situace, tak není vůbec složité. Důležité je však, aby nás tento životní karambol nezlomil, ale naopak jsme si z něho vzali ponaučení. V takovém případě je důležité se k problému otočit čelem. Největším strašákem každého žadatele, který se nachází ve finanční tísni, je pak zamítnutí jejich žádosti. Pojďme se podívat na nejčastější důvody, které vedou bankovní společnosti k zamítnutí.
Nízká bonita žadatele
V současné době je na trhu přebytek likvidity a banky doslova bojují o každého nového klienta, přesto přibývá počet zamítnutých žádostí. Řešení je prostší, než by se na první pohled mohlo zdát. Za zamítnutými úvěry není primárně neochota bank půjčovat, ale složitě nastavená legislativa. Právě ta bankovním institucím dává za povinnost důkladnou lustraci každého nového žadatele. Pokud by tak neučinily, mohlo by to pro ně mít nedozírné následky. Dlužník by mohl celý úvěr napadnout pro jeho neplatnost a splácet pouze vypůjčenou sumu dle svých finančních možností. Veškeré úroky a další poplatky by mu byly prominuty.
Bonitu žadatele mimo jiné ovlivňuje i výše příjmů, která musí pokrýt veškeré finanční náklady na pokrytí základních životních potřeb a dále i měsíčních splátek úvěru. V případě, kdy žadatel disponuje malými příjmy nebo jejich výši není schopen doložit, žádná bankovní společnost mu úvěr neschválí. Slyšeli jste však už o americké hypotéce bez doložení příjmů?