Slaná voda


Každý, kdo bazén má může vyprávět, jaká je to slast jít si po práci zaplavat. Nebo jen tak si lehnout na vodní hladinu a relaxovat. Kdo to neumí klasicky, může si vzít lehátko. A klidně nějakou knihu. Ovšem musí dávat pozor, aby neskončila na dně, protože tohle člověka děsně uspává.

Pro běžný provoz bazénu postačí sem tam něco málo udělat. Zkontrolovat filtraci, upravit pH, nebo přidat chloru, pokud jej tedy vůbec používáme. Nemusíme, protože jej můžeme nahradit solí a salinátorem. Ten vlastně pomocí elektřiny vyrobí také chlor, ale v plynném skupenství, takže vůbec nemá ten klasický zápach.

mořská sůl

Samozřejmě, že bazénová sůl přináší další a další výhody. A samozřejmě je takovou třešničkou na dortu celého koupacího procesu.

Hodně se hovoří o prospěšnosti slané vody na pokožku. Je toho hodně a všechno zde ani vypsat nelze. Vybral jsem tedy jen namátkou tři body. Nejsou ani hlavní, prostě vybrané náhodou. Jeden z nich je například ten, že mořská sůl působí tak trošku jako peeling. Velmi lehce totiž odstraňuje drobné nečistoty z pokožky a podporuje růst nové kůže. Jako druhý argument lze uvést například to, že lidé trpící drobnými chorobami kůže, jako lupénka a podobně jsou někdy doporučování k moři, kde by se jim měly jejich problémy alespoň částečně vyřešit. Třetí argument, a poslední je fakt, který nelze zasklít. Jde o to, že slaná voda obnovuje přirozenou rovnováhu pH pokožky.

mořská sůl

Není tedy zásadní námitky proti tomu, aby bazénová sůl byla zcela běžnou věcí i u nás, v našem bazénu a v naší vodě. Rozhodně není třeba se obávat komplikací. A pokud si skutečně nejste jistí, vyhledejte dermatologa, který vám jistě poradí, co a jak. Nu a vy si pak už můžete bazénovou mořskou sůl objednat velmi jednoduchým způsobem. Totiž tak, že kliknete na odkaz, který jsem uvedl a něco výše jinou barvou textu. Nu, tak vzhůru do toho.